Blondynki nierzadko narzekają na swoje włosy. Bynajmniej nie dlatego, że uważane są za nieatrakcyjne. Wręcz przeciwnie – aż 60% mężczyzn uważa blond włosy za zdecydowanie najpiękniejsze. Skąd zatem takie, a nie inne stanowisko kobiet wobec własnych włosów?

Odpowiedź na te pytanie jest banalnie prosta – pielęgnacja włosów blond jest bowiem niezwykle wymagająca i trudna. Wszak, struktura włosów blond jest szczególnie wrażliwa i podatna na wszelkiego rodzaju zniszczenia.

Włosy blond, czyli kilka słów o czasochłonnej pielęgnacji
Według szacunków, średni czas spędzany nad pielęgnacją włosów blond jest o około 30% większy, aniżeli ma to miejsce w przypadku brunetek. Różnica wynika z faktu, iż poza standardowymi procesami pielęgnacyjnymi, blondynki zmuszone są do realizacji także innych zabiegów.

Poza myciem włosów i stosowaniem odżywek, blondynki korzystają: z maseczek regeneracyjnych, olejowania oraz wielu domowych rozwiązań (np. maseczki z jajek, miodu).

Co więcej, włosy blond bardzo szybko niszczeją na skutek wykorzystywania preparatów stylizujących, ze szczególnym uwzględnieniem: pianek, lakierów oraz żelów. Dodatkowo, struktura włosów blond negatywnie reaguje na ciepło, tudzież: promieniowanie UV, solarium, korzystanie z cieplnych stylizatorów (lokówek, prostownic).

Włosy blond – wada czy zaleta?
Jeśli chodzi o atrakcyjność, to blondynki nie mogą narzekać. Ceną jednak jest zdecydowanie trudniejsza pielęgnacja. Czego jednak nie robi się dla urody, nieprawdaż?

Oczywiście, wykorzystywanie produktów z „najwyższej półki”, regularna ochrona włosów i działania profilaktyczne takie jak chociażby suplementacja biotyny – pozytywnie wpływają na włosy blond i znacznie ograniczają ewentualne zniszczenia.

Mimo, wielu wad – włosy blond są pożądane. Najczęściej realizowanym zabiegiem koloryzującym jest właśnie rozjaśnianie do blondu. Trudno zatem mówić o tym, że włosy blond to wada. Wszak, pożądane są przez naprawdę wiele kobiet.

Przesuszanie się włosów blond – jak sobie z tym radzić?
Jednym z defektów, z którym relatywnie często borykają się blondynki są suche włosy. Dowiedz się jak je pielęgnować.

Kobiety, których włosy są suche doskonale wiedzą, że doprowadzenie ich do optymalnej kondycji jest niezwykle trudnym zadaniem. Wymagają one szczególnej pielęgnacji – zdecydowanie intensywniejszych zabiegów i bardziej specjalistycznych kosmetyków.

W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić najpopularniejsze tipy dotyczące pielęgnacji włosów suchych. Zapraszamy do szczegółowej lektury.

 • Mycie i suszenie
  Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie. Codzienna pielęgnacja powinna odbywać się przy użyciu delikatnych szamponów, celem odświeżenia. Silniejsze detergenty należy stosować sporadycznie. Alternatywą dla stosowania delikatnych szamponów może być stosowanie odżywki (zamiennie, a nie dodatkowo). Posiadaczki suchych włosów powinny zaopatrzyć się w specjalistyczną suszarkę zawierającą możliwość włączenia chłodnego nawiewu. Kolor zyska na intensywności, a same włosy będą wyglądały na zdrowsze.
 • Odżywianie
  Korzystanie z odżywek do włosów może okazać się zbyt małą dawką wartości mineralnych i witamin. Odżywianie włosów można wspomagać naturalnymi maskami, naparami oraz płukankami. Świetnym pomysłem jest korzystanie z olejów przed każdym umyciem głowy. Poprawi to kondycję włosów i uchroni włos przed dodatkowym wysuszaniem.
 • Nie dla stylizacji na gorąco
  Prostownica, lokówka czy suszarka z gorącym nawiewem to nie jest sprzymierzeniec włosów suchych. Choć często zrezygnować z tego typu zabiegów, to jest to absolutnie konieczne by włosy wróciły do optymalnej kondycji.
 • Podcinaj włosy
  Regularne podcinanie końcówek wymagane jest przy pielęgnacji każdego rodzaju włosów. W przypadku włosów suchych jest to absolutnie konieczne, bowiem dzięki temu możliwe jest olejowanie końcówek.

Podsumowując, pielęgnacja włosów suchych jest wymagająca. Nie wystarczy bowiem nakładać odżywki raz dziennie, by włosy wróciły do optymalnej kondycji. Należy zrezygnować z tak popularnych ostatnimi czasy stylizacji na gorąco i zadbać o to, by włosy były regularnie podcinane.

A Wy, drogie czytelniczki – jakie macie sposoby na pielęgnację włosów suchych? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz